Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Молодіжна виставка "Разом"

1526385_406479802817261_1336753919_n

Конгрес національних громад України та ГО Київський освітній центр «Простір толерантності» представляють Вашій увазі молодіжну виставку «Разом» – про сучасність та історію національних громад України – котра пройде 14 травня 2016 року у MediaHub в рамках Фестивалю Рівності.

Молоді люди різних національностей (вірменська, грецька, українська, кримсько-татарська, єврейська, ромська, польська, російська, румунська, угорська, болгарська, німецька, молдавська), а також біженці, шукачі притулку та вимушено переміщені особи (як соціальні групи) розповідають про своє життя в Україні. Інтерв’ю з молодими людьми доповнюються історичною інформацією. Персональні та історичні стенди у поєднанні створюють разом єдине «дерево».

У 2014-2015 роках були розроблені нові стенди про українців: підлітків-переселенців1012804_406479612817280_99253030_n з Ялти, Луганська та с.Піски, та дівчини з Маріуполя, яка розповідає про досвід життя під обстрілами.

З листопада 2011 року виставка «Разом» презентується у клубах толерантності, школах та обласних бібліотеках для дітей і юнацтва у багатьої містах України: Київ, Львів, Маріуполь, Харків, Хмельницький, Чернівці, Севастополь, Чинадієво, Полтава, Херсон, Мукачеве, Вижниця, Каховка, Цюрупинськ, Миколаїв, Нова Одеса, Заліщики, Дружківка, Лисичанськ, с. Бояни Чернівецької області, Словянськ, Рубіжне та Маріуполь.

Екскурсоводами на виставці працюють підлітки.

Пряма мова організаторів:

Розмірковуючи про українську молодь, ми відразу помічаємо, що нове покоління – сучасні європейці, і, на перший погляд, дуже схожі між собою.

Наші герої дозволили зазирнути в їхнє життя: почути їх думки про себе та свою родину, про те, що вони вважають важливим, про пошук самих себе,  про те, що їх дратує, а що викликає гордість.

Кожен з них є представником свого народу і жоден не може бути «типовим представником» кримських татар чи росіян, поляків чи ромів, греків чи вірмен… Кожен з них є особистістю. І поєднує їх не лише громадянство…

 У нашій виставці ми прагнемо:

  • звернутися до молоді, але бути зрозумілими для всіх;
    відкрити нову сферу міжетнічної толерантності, розуміння рівності прав і людської гідності;
    зберегти персональне сприйняття батьківщини –  молоді люди різних національностей розповідають про своє сприйняття сучасної України;
  • поглянути на єдність історії і сучасності —  хоча історичні панелі виставки не охоплюють усієї історії, не розкривають усього багатства культур, не піднімають усіх гострих і нелегких сторінок спільного минулого — пропонована коротка інформація про особливості розвитку етнічної чи культурної спільноти змушує задуматися про взаємовпливи мов, культур, традицій;
  • задуматися над тим, що ж є важливим для усіх нас, хто живе у сучасній Україні.

І якщо відвідання виставки лишить більше запитань ніж відповідей, і Ви почнете власне дослідження, ми вважатимемо це гарним результатом.

Виставка створена у співпраці з Будинком Анни Франк (Нідерланди) за фінансового сприяння програми МАТРА.