Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Чи є гомофобія та трансфобія актуальними мотивами при скоєнні злочинів на грунті ненависті?

субота, 27. 05. 2017
13:15 - 14:45

Чи є гомофобія та трансфобія актуальними мотивами при скоєнні злочинів на грунті ненависті?

Ненависть та агресія рідко спалахують зненацька. Зазвичай їм передує поділ людей на «ми» — свої, подібні, передбачувані, та «вони» — несхожі, незрозумілі, інакші.

Через терпиме ставлення суспільства до агресії як у культурній, так і в законодавчій площині злочини з мотивів ненависті толерують або не помічають. Найчастіше жертви мають вагомі причини не довіряти правоохоронній системі, бо звернення до міліції асоціюються у них із додатковими часовими, фінансовими та моральними витратами.

На сьогодні в Україні фактично відсутнє законодавство, призначене для ефективної протидії та розслідування злочинів на ґрунті ненависті. У чинному законодавстві мотивів гомофобії та трансфобії немає, і тому навіть при зверненні до правоохоронних органів такі злочини не класифікуються як скоєні з мотивів гомофобії та/або трансфобії.

Чому ж саме навколо таких мотивів, як гомофобія та трансфобія, спалахує стільки емоційних суперечок, та градус суспільної дискусії постійно підігрівається як політиками, так і радикально налаштованими рухами? Чому нам хочуть довести, що таких проблем в Україні немає? Яка насправді ситуація з гомо- та трансфобними нападами та їх жертвами?

Про це та інше поговоримо зі спікерками та спікерами на панельній дискусії під час Фестивалю Рівності.

Спікери та спікерки: психологиня Маріупольського союзу молоді Тетяна Герченова, старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції Олександр Сосновський, адвокатеса з кримінальних справ Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Христина Бойко.

Модерує директорка ГО “Інсайт” Олена Шевченко.