Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Голоси: жінки та інвалідність. Соціально-критичний проект

субота, 20. 08. 2016
14:00 - 18:00
Простір творчих ініціатив "Артерія", вул. Белінського 5.

Голоси: жінки та інвалідність. Соціально-критичний проект

O

Ми втілили цей проект для того, щоб голоси жінок з інвалідністю прозвучали в публічному просторі.

Суспільство сприймає людей з інвалідністю як безпорадних і економічно несприятливих. Жінки з інвалідністю стикаються з подвійною дискримінацією прагнучи реалізувати свій творчий та інтелектуальний потенціал.

Проект “ГОЛОСИ: жінки та інвалідність” є другою з серії виставок, присвячених висвітленню різноманіття досвіду жінок. На виставці будуть представлені історії 12 жінок (складені на основі інтерв’ю). Це історії про подвійну дискримінацію – за ознакою ґендеру та інвалідності. Жінки розповідають про те, як інвалідність впливала на їхнє навчання, самовираження, працевлаштування та повсякденне життя.

Фрагменти з повсякденного досвіду учасниць пропонують замислитися над тим, чому так важливо досягти повного включення людей з інвалідністю у всі процеси і подбати про універсальний дизайн: Що мотивує нас як суспільство сприймати людей з інвалідністю як інших? Як зміниться наше розуміння суспільства і самих себе, якщо ми будемо сприймати інвалідність як те, що стосується кожного? Чому базові права людини є часто недоступними людям з інвалідністю?

Пряма мова організатор_ок:

Ідея проекту виникла після кількох років професійної діяльності у сфері адвокації прав людей з інвалідністю. Ми зрозуміли, наскільки мало ми контактуємо з людьми, яким держава і суспільство надає окремий статус виокремлює в певну категорію. Вони рідко вчаться/працюють/пересуваються по місту поряд з нами. Саме через відсутність взаємодії, ми можемо дискримінувати людей з інвалідністю, вважати їх іншими, ніж ми (“нормальні”) і піддавати дискримінації – свідомо чи несвідомо, особисто чи інституційно. Може виникнути хибна думка, ніби-то такі люди потребують милосердя, поступок, чи жалості. Повсякденне життя людей з інвалідністю часто залишається поза увагою ЗМІ і, як наслідок, – поза увагою суспільства.

Проект організований ГО “Твій Вимір” за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні