Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Інсталяція “Страх і сміх жіночої шафи” (18+)

субота, 24. 09. 2016
12:00 - 22:00

Інсталяція “Страх і сміх жіночої шафи” (18+)

fest_fear_laughЖіноча шафа – це метафора особистого простору, чесного уявлення про себе, чесного зазирання у глибинні страхи. Зазирання у сутність, яка незрозуміла і не має бути зрозумілою іншим. Вона твоя, і вона – постійний діалог зі страхом, діалог з собою.

Жіноча шафа – це особистий простір, і водночас, – це суспільний подразник, який намагаються або зламати, або нівелювати. Договір патріархального світу віддає перевагу саме нівелюванню шафи, нейтралізації її сміхом. Яку таємницю ховає жіноча шафа у найпоширенішій анекдотичній конструкції? Коханця. Розлючений чоловік вдирається до покою жінки, відкриває шафу, а там – теж чоловік, тільки принижений, голий, кумедний. Тому що нічого і нікого іншого там не може бути – ані привида, ані дзеркала, ані страшної незрозумілої таємниці, головне – там не може бути самої жінки.

Виставка – це ілюстрація дискримінації жінок, нехтування їхніми потребами у самоаналізі, у роботі з глибинними переживаннями. У такій роботі патріархальний світ відмовляє жінці. Це сексизм, який діє у надінтимній сфері, який просто ігнорує існування цієї сфери. У жінки немає надінтимного – є інтимне, яке контролюється чоловіком, і яке для чоловіка створене.

Авторки: Ксенія Платанова, Дар’я Озерова.