Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Лекція “Боротьба за інше: невідома історія соціального спротиву”

субота, 15. 12. 2018
19:30 - 21:00
Локація 1

Лекція “Боротьба за інше: невідома історія соціального спротиву”


Соціальний прогрес, блага і права, якими ми можемо сьогодні користуватися, досягнуті завдяки боротьбі, яка не припинялась і щоденно триває у різних куточках світу. Адже протягом людської історії пригноблені, ті, кому відмовляють у голосі чи праві бути собою, ті, хто не могли миритися з несправедливістю, казали своє “Ні” у найрізноманітніший спосіб.

На знак протесту люди могли виходити на вулицю чи, навпаки, лишатись у своїх домівках, могли припиняти роботу чи взагалі покидати місто й країну, могли повставати чи зупиняти людей зі зброєю, могли ламати чи творити, могли співати чи аплодувати, могли кидати виклик нормативності чи творити альтернативні способи життя, могли вдягати чудернацькі костюми чи роздягатись, могли викидати можновладців з вікон чи намагатись відлевітувати їх у космос, могли жертвувати собою чи рятувати життя іншим.

Революції, страйки, бойкоти, демонстрації, гепенінги, окупації простору й приміщень, герилья, ненасильницький спротив, громадянська непокора, петиції, самвидав, мовчазний щоденний протест у його найрізноманітніших виявах – це далеко не вичерпний список форм, яких може набувати протест. Тож як виникає і як видозмінюється соціальний спротив?

Читатиме лекцію та модеруватиме розмову Денис Пілаш, активіст, історик соціальних рухів.

Спеціальна гостя: Урсула Кучинська (Urszula Kuczynska), ко-організаторка “Чорного протесту” в Польщі.