Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Лекція «Як жіноча участь у прийнятті рішень змінює спільноти?»

неділя, 11. 12. 2016
14:00 - 15:30
Вухо-хол

Лекція «Як жіноча участь у прийнятті рішень змінює спільноти?»

tamara zlobinaТамара Злобіна
Закінчила Національний інститут стратегічних досліджень при Президенті України, кандидатка філософських наук. Більше десяти років працює з темами розвитку громадянського суспільства та інноваційного світогляду, гендерної рівності, фемінізму, сучасного мистецтва. Учасниця міжнародних тренінгів та дослідницьких проектів. Останні дослідження на гендерну тематику опубліковано у книзі New Imaginaries: Youthful Reinvention of Ukraine’s Cultural Paradigm (Нью-Йорк, 2015) та Гендерні дослідження. Проект «Донбаські студії» (Київ, 2015).

Як би ми жили без дитячих садочків і відпусток по догляду за дитиною? Чому великі корпорації (наприклад, Гугл та Фейсбук) цілеспрямовано працюють над залученням більшої кількості жінок у команди та на керівні посади? Що станеться з країною, якою керують жінки?

У другій половині ХХ століття деякі суспільства винайшли геніальні відповіді на питання, які сьогодні стоять перед Україною. Хочете швидко, ефективно та дешево збільшити людський капітал країни – змініть уявлення суспільства про роль жінок. Зупинити демографічну кризу? Легко. Створюємо дружнє до сім’ї робоче та публічне середовище. Зробити місто зручним для всіх? Організовуємо Жіночий Департамент, як у міській адміністрації Відня (за оцінками компанії Mercer Відень визнано найкомфортнішим містом світу).

Про ці та інші приклади ми поговоримо на лекції. Дізнаємось, що таке гендерний мейнстрімінг, гендерне бюджетування, які бувають квоти та як вони працюють. І, зрештою, замислимось, які унікальні ідеї приносить залученість жінок у мистецтво, науку та філософію – тобто, у наші уявлення про людину як таку, про людство та спільне майбутнє планети.