Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Майстерня «Віртуальний Iwalk у Бабиному яру»

субота, 10. 12. 2016
15:30 - 17:00
Лекторій

Майстерня «Віртуальний Iwalk у Бабиному яру»

Проводить: Анна Ленчовська, психолог

Час: 1,5 години

IWalk – це унікальна освітня програма фонду Шоа, в якій поєднано відвідування місця пам’яті з фрагментами свідчень очевидців, – для того, щоб краще дізнатися про події, які відбувалися саме на тому місці. Завдяки особистим свідченням з архіву Фонду Шоа, абстрактна, масивна політична історія перетворюється на спільноту індивідуальних людських доль.

Під час майстерні учасники зможуть дізнатися більше про деталі розташування фактичних місць пам’яті та почути розповіді свідків. Ми будемо аналізувати, як пам’ять місця стає нашим спогадом, яким чином наше життя сьогодні є частиною історії майбутнього.

Бабин Яр у Києві – це місце надзвичайно важливе для всього світу. Місце, важливе для киян, для громадян України, для всього людства. Тут було масово вбито євреїв, ромів, психічно хворих, українських патріотів, партизанів, військовополонених. Цей жахливий злочин, здійснений вперше у такому масштабі, став своєрідним символом трагедії мирного населення під час війни. Досліджуючи історію столичного Бабиного Яру, ми можемо дізнаватися про такі ж події в інших місцях України та про те, яким чином суспільство конструює пам’ять про ці злочини минулого. Лише зараз, у молодій незалежній Україні, ми можемо спробувати зібрати докупи всі деталі історії Бабиного Яру та запам’ятати всі місця, де ці події відбувалися.

 

Ця майстерня може зацікавити педагогів, методистів управління освіти, тренерів з неформальної освіти та тих, хто хоче дізнатися більше про цю тему.

Програма проводиться у співпраці ГО «Освітній центр «Простір толерантності» та фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії.