Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Марія Маєрчик: “Чому аргумент “народжені такими” є гомофобним?”

субота, 10. 12. 2016
15:30 - 17:00
Вухо-хол

Марія Маєрчик: “Чому аргумент “народжені такими” є гомофобним?”

Марія Маєрчик, квір-феміністка, дослідниця, публіцистка, головна редакторка журналу “Критика феміністична: східноєвропейський журнал феміністичних та квір студій”

«У своєму 30-хвилинному виступі я обґрунтую щонайменше 3 причини, чому аргумент “такими народжені” продовжує гомофобну традицію думання і, в ґрунті речі, є мало винахідливим, мало сприяє боротьбі за подолання нерівностей та не запобігає іншуванню. Цей аргумент лиш на перший погляд видається бездоганним, одначе в ту ж мить він трансформує реальність всіх нас, але не на користь нас.

Ми – всі оті нецисгендерні, небілі, негетеронормативні, неповносправні, чия маскулінність не поєднана з чоловічим тілом, чия фемінність стає вироком, або чий гендер начхав на запропоновану номенклатуру, чиї тіла невідворотно позначені, а точка зору завжди “упереджена”, “необ’єктивна”, “надто емоційна”, ніколи не безстороння, – маємо випрацьовувати мову, що здатна нас об’єднувати, а не розділяти. Яка ця мова?

Після виступу я запропоную відкриту дискусію, аби обговорити можливі нові риторичні стратегії для ненормативних політик».