Мистецтво - це рушійна сила соціальних перетворень!

Програма короткого метру та документального кіно Фестивалю Рівності

неділя, 16. 12. 2018
16:00 - 19:00
Локація 2

Програма короткого метру та документального кіно Фестивалю Рівності


Ми підготували для вас 6 фільмів з різних куточків світу: Європи, Азії, Африки, Америки. Різні континенти та такий спільний контекст.

БЕЛЛАНКА (Іспанія), Віктор Норес, 2017, 17 хв.

Заплющіть очі й уявіть, що ви ніколи більше не зможете їх відкрити. Тепер уявіть, що з плином часу ваші вуха перестають чути. Як зміниться ваше життя? Белланка – це історія особливої дівчини, яка допомагає батькові впоратися з синдромом Ушера: хворобою, що вражає як слух, так і зір.

ІЯ ТУНДЕ, МАТИ ПОВЕРНУЛАСЯ (Сенегал), Лор Малеко, 52 хв.

Шлях Жермен Аконьї, хореографині, французько-сенегальської танцюристки та викладачки танців, крізь її вчителювання та творчість у зв’язці з 70-річчям – ключовим періодом, коли вона нарешті повністю присвятила себе кар’єрі з 2014 до 2015 року. Від стажувань у «Школі пісків» у Тубаб Діало в Сенегалі, яку вона заснувала, майстер-класів, які вона дає в Африці, в Азії, в Європі, до її хореографічних постановок, часто автобіографічних, а також свідчень тих, хто працювали з нею, фільм розкриває особистість, мотиви та шлях цієї видатної артистки, яка протягом більше ніж півстоліття завжди була в авангарді.
Ія тунде – це історія жінки, що досягла та продовжує перевершувати свої мрії, данина тим утопіям, тим мріям, що ведуть нас, без яких життя не матиме ані смаку, ані сенсу.

ДВІ ШКОЛИ (Боснія і Герцеговина), Срджан Саренац, 43 хв.

Після війни в Боснії колись відому гімназію Травника було розділено на дві частини, позначені різними кольорами та розмежовані загорожею: одна для хорватських, а інша – для боснійських учнів. Вони не підтримують контактів, хоча поділяють одну шкільну будівлю. Директор хорватської частини вирішує організувати футбольний турнір, щоб учні змогли зустрітися та познайомитися між собою. Деякі з них вважають, що спілкування з іншими є цілком природним, тоді як інші не поділяють таких поглядів. Сюжет фільму зосереджується на капітанах двох футбольних команд.

БІЖУЧИ ПРОТИ ВІТРУ (Іран), Реза Муаєді, 30 хв.

Негар – дівчина з Ірану, яка вважається першою тренеркою з паркуру в країні, де паркур заборонений і дівчатам не дозволяється займатися спортом на вулицях з релігійних міркувань. Вона живе в маленькому містечку і в цьому закритому суспільстві намагається навчати дівчат паркуру, допомагати їм повірити в себе і свої здібності. Вони не мають де тренуватися і взагалі жодної підтримки. Але Негар знаходить спосіб показати світу свою команду.

МАЛЕНЬКИЙ СВІТ ЕМІЛІ (Франція), Мехді Ноблесс, 21 хв.

Емілі – дивовижна особа, кумедна і приваблива, але в той же час примхлива, похмура і вперта. В Центрі практично весь її день перетворено на ритуал: робота, їжа, графіки… але навіщо їй ці ритуали? Яке значення вона їм надає? Що вона може про них сказати? Та, перш за все, що ці ритуали говорять про нас?

ТЕЙЛОР (Бразилія), Сума Філміс, 10 хв.

Тейлор – трансгендерний карикатурист, який ділиться на своїй веб-сторінці досвідом транс-людей та їх проблемами у суспільстві.